Uživatel nepřihlášen
free-art
RSS kanál blogu
Píše: free-art - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

GRID Autosport - Multiplayer

Úterý 8.7.2014 10:07 - Autor: free-art
To se mi líbí

GRID Autosport - Multiplayer


Když jsem poprvé spouštěl GRID Autosport (GA), nečekal jsem nic jiného než to, že hra bude dělaná pro širokou masu stejně jako v podání prvního a druhého dílu. A to, že to bude recyklace ze strany Codemasters. Doba, kdy hra byla oznámená a posléze vydaná, byla docela krátká. Tím nechci říct, že na ní vývojáři nepracovali třeba už dva roky, ale bylo už předem jasné, že se tu žádné veledílo konat nebude.

Jak už dobře víme z recenze Marka Tvrdého, hra je rozdělená do pěti kategorií.Touring, Endurance, Open Wheel, Tuner a Street. Každá z kategorií nabízí něco jiného a né všechny musí sedět všem. Stejné to je i v multiplayeru (MP). Po zapnutí hry je třeba se přihlásit na RaceNet. Příjemně mě překvapilo, že RaceNet si po letech pamatoval mé úspěchy z let minulých z ostatních her od  Codemasters. A šupem na MP !

závod formulí nižší kategorie
závod formulí nižší kategorie
na startu
na startu

Kariéra a vozový park

Kariéra online jezdce je oddělená od singlplayeru a tímpádem vše pěkně od nuly. Garáž je prázdná a s nákupem mého prvního auta si budu muset chvíli počkat. V nastavení vypnu přebytečné pomocníky a jde se do lobby MP. Můžu si vybrat mezi rychlým závodem, závodem v dané kategorii, mixem všech kategorií nebo šampionátem, tj několik po sobě jdoucích závodů, které jsou bodovány. Vybral jsem si mix závodů, kde se jedou dva nebo tři závody z každé kategorii a střídají se po sobě. To je dobré pro seznámení s tratěmi a městskými uličkami. První dva závody Endurance ! Závod na sedm minut. Vytrvalost pneumatik i Vaše ! Startuji z poslední pozice. V první zatáčce závodu mela a já si poškodil řízení. A to mě čeká ještě dlouhá cesta do cíle…


I za poslední místo dostanete nějaké ty XP-čka a pár gridů - zlaťáků na nákup a opravu auta. Hodnocení jezdce je za každé umístění v závodě. Samozřejmě ten první bere nejvíce. Všechny XP se počítají do celkového hodnocení RaceNet. Nejprve si auta budete půjčovat, ale né vždy je auto v dobré kondici. Nemůžete ani vylepšovat auto - není Vaše. Nákupem auta a následné závodění v něm Vám odemkne pár vylepšení. Můžete si auto o něco zlepšit a tím být třeba rychlejší na startu nebo při výjezdu ze zatáček. Je dobré si každou koupi auta pořádně rozmyslet. Garáž není nekonečná. S přibývajícím levelem jezdce se zvyšuje i kapacita Vaší garáže a navíc si každé místo v garáži musíte zaplatit. Většina "specíálů" je dosti drahá. Peněz není nikdy dost.

nastavení vozu
nastavení vozu
mé oblíbené auto, level 51
mé oblíbené auto, level 51

AI online hráčů je nevyzpytatelná

Po pár závodech zjistíte, že někteří hráči si z GA dělají akorát destrukční derby. Samozřejmě i tací se najdou, ale pořád jich není tolik, aby MP nebyl zábavou. Hráči mají vedle nicku malé barevné kolečko. Barva odlišuje jejich chování na trati. Bílá - čistě jezdící závodník, zelená - snaží se vyhnout kontaktu, žlutá - nesnaží se vyhnout kontaktu, oranžová - nevyhne se za každou cenu. Je někdy dobré na tyto ikonky koukat. Občas Vás nějaký jezdec vytlačí hned v první zatáčce. Vy s poškozeným vozem pokračujete dál a to ještě z poslední pozice. Dá se to řešit tak, že v lobby navrhnete takového hráče na kick. Když se sejde více hlasů, daný pirát to má jasný. Bohužel i to, že jezdíte čistě, Vám nezajistí klidné hraní. Už několikrát se stalo, že mě "vykopli" a to jen kvůli tomu, že jsem vyhrával.

kick mě neminul
kick mě neminul

Ve dvou a více se to lépe táhne

Velkou výhodou GA je tzv. RaceNet Club. Nemusíte mít plno kamarádů co vlastní hru, aby jste si dobře zajezdili a zazávodili. Stačí si vytvořit nebo se přihlásit do klubu. Má to několik výhod. Můžete lehce vyhledat ostatní členy klubu, máte společný livery auta a můžete společně vylepšovat renomé klubu. Vše pěkně napsané a uhlazené přímo v RaceNet včetně statistik hráčů. Po dvou dnech hraní mě jeden český jezdec pozval do klubu CZSKVETERAN TEAM. Zjistil jsem, že zde jezdí nejlepších 15 hráčů v žebříčku ČR. Je to pěkný pocit jezdit s těmi nejlepšími z Čech! Klub je otevřený a budeme rádi, když se přihlásíte taky. Je dobré se domluvit a zakoupit společně stejné auta, aby klub mohl jezdit stejné závody a tím si hru vychutnat na plno!

splitscreen
splitscreen
členové CZSKVETERAN
členové CZSKVETERAN

Jestli chcete jezdit za Váš tým, musíte mít na autě týmový livery.

Grafické pozlátko?

Po grafické stránce je hra na vysoké úrovni. Je pravda, že bez HD textur to prostě nejde. Naštěstí tu jsou a my si můžeme vychutnat někdy až překvapující detaily. Slunce doopravdy oslňuje. Na startu v nočním závodě létají mušky před světly aut. Kamery na jeřábech. Když najedete do nečistoty na trati, tak se za Vámi zvedne oblak prachu. Jasně, to má spousta závodních her, ale tady to působí fakt realisticky. Model poškození není přehnaný jako v podání prvního dílu. Je o hodně menší. Dostat auto na střechu není jen tak. Docela mě baví, jak se po střetech se soupeřem otevírají boční dveře. Padající nárazníky, kapota a zmačkané plechy jsou samozřejmostí. Bohužel, co je na hře až ošklivé, je kokpit. Někdy nechápu, co tím páni grafici chtěli říct. Kde jsou ty časy, kdy v DIRTu si hráč mohl změnit i blbého panďuláka na palubce?! Kdo hraje výhradně z pohledu v autě - ať tuhle hru ani nezkouší.

v dáli letí vzduchem
v dáli letí vzduchem

Sliby, chyby

Velké mínus ode mě musí hra dostat za in-race informace. GA není žádný simulátor, ale proč, proboha, nevím časy v daných úsecích na trati? Jedete závod a jediné co Vám hra nabízí, je celkový čas závodu a čas daného kola po projetí cílem. Zapoměl na tohle někdo z vývojářů? NE! Když se jede časovka nebo kvalifikace, tyto informace dostáváte. Tak proč to není u ostatních závodů?! Doufám, že tohle pánové z Codemasters ještě vyřeší, stejně jako občasné buggy AI hráčů v multiplayeru - na startu se nerozjedou.

GRID: Autosport na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
GRID: Autosport
» Více o hře
Líbí se mi
  • levelování jezdce a aut
  • možnost jezdit za klub
  • RaceNet Challenge
  • jede to i na slabších PC
  • multiplayer rankings
Vadí mi
  • občasné bugy AI jezdců
  • informace v závodě (časy)
  • kokpit
Verdikt: Multiplayer GRIDu Autosport je velká zábava. A o to přece jde. Na rozdíl od singlu nabízí nekonečně mnoho variant závodění. Nemluvě o časovkách, závodu v driftu a týmových soutěží. Codemasters na chvíli vyplnili prázdno, které tu po prvním GRIDu bylo. Možná jen oprášili to, co jim už dlouho leželo v šuplíku - jinak si přídavné dlc HD textur nedokážu vysvětlit. No ale co je na tom?! Nový Grid se povedl, může ho hrát každý. Jak občasný hráč se zapnutými pomocníky, tak i zarputilý hard-core racing gamer.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku GRID Autosport - Multiplayer
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
cactus.cz   1x   Pěkná recenze :thumbup:cactus.czcactuscz29365    8.7.2014 16:04 cactus.cz

Pěkná recenze :thumbup:

obivan568    gratuluju :Dobivan568obivan5685793    8.7.2014 15:55 obivan568

gratuluju :D

G4rgamel    Pěkná recenze. Mimochodem já jsem v nejlepším klubu na světě :D. Tedy momentálně jsme 1.G4rgamelg4rgamel29351    8.7.2014 15:14 G4rgamel

Pěkná recenze. Mimochodem já jsem v nejlepším klubu na světě :D. Tedy momentálně jsme 1.

dopitapetr   1x   Moc pěkně napsané. MP jsem ještě pořádně nevyzkoušel, ale podle tohoto článku se mám asi hodně na co těšit. Ted' ještě vyjezdit kariéru a jde se na to. :-)dopitapetrdopitapetr5480    8.7.2014 11:56 dopitapetr

Moc pěkně napsané. MP jsem ještě pořádně nevyzkoušel, ale podle tohoto článku se mám asi hodně na co těšit. Ted' ještě vyjezdit kariéru a jde se na to. :-)

Echt   3x   Mě se článek líbí...krásně doplňuje původní recenzi a konečně je zřejmé, že MP u této hry není jen o "Join to Game" .Echtecht7360    8.7.2014 10:43 Echt

Mě se článek líbí...krásně doplňuje původní recenzi a konečně je zřejmé, že MP u této hry není jen o "Join to Game" .

ThainDegu   3x   Jsem rád, že jste se do toho nakonec pustil pěkný článek. A hlavně dobře rozebraný MP :)ThainDeguthaindegu27578    8.7.2014 10:28 ThainDegu

Jsem rád, že jste se do toho nakonec pustil pěkný článek. A hlavně dobře rozebraný MP :)

O autorovi blogu

free-art
free-art
Muž, 30 let, Tábor

Cípa ART crew 4ever

Založit herní BLOG